Všechny cesty vedou do IT

 

Tento týden byl pro mě, co se týče plnění mého cíle naprosto dokonalý. Rozhodně si nemůžu stěžovat. Pátek večer, sama doma, muž na LANce, láhvinka vína, Visual Studio, domácí úkoly, skvělá nálada. Asi to nezní moc dokonale, tak teda všechno od začátku.

Minulý týden mi začal dlouhodobý kurz programování C# s Czechitas. První lekce jako by nebyla. Byla to spíš taková seznamovačka a oťukávačka. Teprve tento týden začala první pořádná hodina. Konečně jsme i něco psali. Sice to pro mě bylo spíš opáčko, ale to mi určitě nevadilo. Naopak jsem si oživila základy, což jsem určitě uvítala. Ono vlastně celé úterý bylo naprosto úžasné. Možná i proto jsem byla z hodiny programování nadšená. Asi to začíná být trochu zmatené, tak asi napíšu to nejdůležitější pro mě.

V úterý jsem dostala pracovní nabídku na našem technickém oddělení na pozici technického supportu. Asi to může znít nezajímavě, ale pro mě je to velký krok. Krok do světa IT. Krok do neznáma. Ale moc se těším! Oficiálně bych měla začít až v lednu, ale už teď se hrozně moc těším. Začnu využívat svých doposud nabitých technických znalostí, SQL a jiné znalosti, co jsem nabila za poslední dva roky na mé pozici v produkci. Je to pro mě výzva! Tady se mi otevírá plno možností. Budu mít příležitost se setkávat denně s vývojáři, IT projektovými manažery a jinými odborníky z tohoto oboru. Budu mít o důvod víc, proč se učit!

Dneska, přestože jsem sama doma a mohla jsem podniknout milion věcí, jsem se rozhodla otevřít si láhvinku vína a plnit své domácí úkoly do C#. A že mi to šlo celkem od ruky. Nemám teda hotové všechno, ale 80% už ano a to se počítá!

Nejvíc energie mi dodává podpora lidí v mém okolí. Dvě mé kolegyňky jsou sice smutné, že se přestěhuji do jiné budovy a nebudeme mít možnost se vídat tak často, ale na druhou stranu jsou rády, že konečně odejdu plnit si svůj sen. A muž měl snad ještě větší radost jak já. Jsem šťastná, ale zároveň mám strach. Ale jak jsem už napsala, je to výzva a těch se já nebojím!

– Petra

Říjen 27, 2017

  • Napsat komentář

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *