Modelka Ellis

 

Jako první bych Vám ráda představila Ellis (*18.11.2012). Dostane přednost jakožto prvorozená a taky je trochu dámička, tak by se mohla urazit, kdybych dala přednost Arniemu. Přivedla jsem si ji domů na začátku roku 2013, vážila jen něco málo přes kilo a přestože byla drobňoučká, už tehdy ji nebylo možné přehlédnou ani nepřeslechnout.

Ellis nemá průkaz původu, naopak je produktem tzv. domácích množíren. Nepochází úplně z těch nejhorších množíren, kde jsou fenky drženy v klecích, ale rozhodně to neměla jednoduché. Když  jsem si ji přivezla domů, nechtěla vůbec nic papat, dokonce mi zhubla na 800g. Trvalo to téměř 2 týdny, než začala konečně jíst a příbírat. Teda pravda, byla furt hubená oproti jiným mopsíkům, taková naše modelka.

Přes mamku jsem se dostala do kruhu lidí, co se zabývali vystavováním psů a pár z nich řikali, ať s ní  zkusím voříškidádu, aneb výstava pro voříšky a pejsky bez PP. A tak začalo naše období výstav. S Ellis jsme se zúčastnili mnoho výstav a párkrát se umístila na prvním místě. Prostě se ráda ukazovala a dávala najevo, že chce vyhrát. Bohužel už se dnes výstav nemůže účastnit, protože nám před dvěma lety diagnostikovali genetický šedý zákal a již přes rok nevidí.

Mnoho lidí se mě vždy zeptá, zda se to dá operovat apod. Operace možná je, ale jelikož se jedná o genetický šedý zákal a ne o stařecký, musela by se vyměnit celá čočka. Jedná se o velice nákladnou operaci, kde není zaručený úspěch, navíc se můžou vyskytnout jiné komplikace, ať už během operace nebo po ní. Podmínkou operace je navíc fungující sítnice, kterou doktorka nemohla zkontrolovat přes již vysoce zakalenou čočku. Dodnes přemýšlím, jestli jsem to měli zkusit nebo ne, ale pak se podívám na ten placatý čumáček, jak se spokojeně ke mě tulí  v tu chvíli je pro mě mnohem důležutější, že je tu se námi jinak naprosto zdravý a šťastný mopsík.

Co dalšího říct o Ellince. Občas dokáže být opravdu hlučná. Hlavně když není po jejím, snaží se všeho dosáhnout štěkáním a hrabáním. Zrovna teď mi chrochtá do ucha a škrabe po ruce, že se chce mazlit. Což je mimochodem její nejoblíbenější čínnost, vlastně to je nejoblíbenější činnost každého mopse.

Více fotek Ellinky najdete v galerii.

Petra  

Říjen 4, 2017

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *