Co je nového ve (mém) světě IT?

 

Je tomu týden, co sedím na novém místečku. Ještě jsem neměla moc příležitost se zahřát, ale už se pomalu zaučuji. Zatím je to sice teprve týden, ale už teď mě práce baví víc než jak tomu bylo poslední rok. Nevím, jestli je to tím, že dělám po třech letech něco jiného nebo tím, že dělám zajímavější a různorodější práci, ale je tomu tak. Můj nový team je skvělý, přístup všech lidí na oddělení se nedá srovnat s tím, odkud jsem přišla. Je zde živo a u lidí jde vidět, že je ta práce opravdu baví a jsou team. Zatím ideální prostředí na objevení nového směru, co se kariéry týče.  Můžu jen doufat, aby tomu tak bylo i nadále. I když to samozřejmě záleží jen a jen na mě!

Taky se blíží ke konci můj dlouhodobý kurz C#. Máme před sebou už jen dvě lekce, teda spíš jednu, protože ta poslední bude jen jedno velký opáčko. Troufám si říct, že jsem se toho dost nového naučila. A teď to bude na mě, jestli získané znalosti budu prohlubovat. Což bych samozřejmě chtěla a pokud by byl navazující kurz, tak jdu hned do toho. I kdybych se ani na konci navazujícího kurzu nebo samostudia neměla stát programátorkou, je dobré mít dobrý technický background. Je to něco, co se mi bude hodit na jakékoliv pozici na IT oddělení. Navíc by to byla i škoda zahodit, co jsem se doposud naučila, protože jsem do toho vložila hodně energie a času. Ať už to byl samotný čas strávený na večerním kurzu nebo čas strávený nad domácími úkoly.

Abych toho neměla málo, přihodila jsem si k tomu i dva jednodenní kurzy s holkama od Czechitas. Před měsícem jsem si zašla na SQL kurz. Základní znalost SQL využiji jak na své nové pozici, tak i k programování, pokud bych se jím někdy chtěla živit. Minulou sobotu jsem si zašla na kurz Agile – Scrum. Mít přehled o agilních přístupech je velká výhoda, protože je to nejčastěji používaná metodika na IT oddělení, včetně našeho. Oba dva kurzy můžu vřele doporučit. Z obou dvou jsem si odnesla maximum a byla to příjemně strávnená sobota se skupinou holek se stejným zájmem a skupinou lidí, co vás to chtějí naučit. Tak jak tomu je vlastně na každém Czechitas kurzu. Jsem fakt vděčná celé organizaci, co pro náš holky dělají!

– Petra

 

Prosinec 5, 2017

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *